All for Joomla All for Webmasters

 

آزمایشگاه تکنولوژی MendMind:

خیلی از ما این روزا میلی به سینما رفتن نداریم و ترجیح میدیم به بالشت نرم و راحتمون توخونه تکیه بدیم و زیر بوی قرمه سبزی است یک عالمه فیلم رو از صبح تا شب ببینیم. البته من کاری به کیفیت فیلم های ایرانی و در کل سینمای ایران ندارم که مسلما در این باره یک عالمه مسئول و منتقد و روشن فکر داریم که صاحب نظر باشند، نکته جالبی که می خوام بگم وضعیت مشابه در کشورهای توسعه یافته است که می تونیم از این مشکل بدین شکل نام ببریم :

 

رقابت صندلی سینما با کاناپه شما

 ?توصيه‌هاي جسيکا ميرل، وبلاگ‌نويس حوزه فناوري، درخصوص ايجاد تعادل در کار. شايد شما هم بارها تصميم گرفته باشيد که با برقراري تعادل مطلوب بين زندگي شغلي و غيرشغلي به آرامشي نسبي برسيد. تعادلي که زندگي روزانه شما را تحت تاثير قرار ندهد و از طرفي در زمينه شغل و کسب درآمد نيز به شما لطمه‌اي وارد نکند.

  این یک مقاله اجتماعیست...

این عادت را در فرهنگ اقتصادی و اجتماعی هم می‌شود دید. از پرداخت مالیات دولت فرار کرده و خوشحال است. راهی برای یک دزدی کوچک پیدا کرده و خوشحال است. یاد گرفته که یواشکی مدرک بخرد و دکتر بشود و خوشحال است. تز ارشد یا تحقیق دکترایش را خریده و از زیرکی خود در صرفه‌جویی در وقت خوشحال است.

نگران مشکلات شرکتتون هستید و دارید با اونا دست و پنجه نرم می کنید، از همه کارمندانتون انتظار دارید شرایط رو کاملا درک کنند و با شما همگام باشند که ناگهان یک یا تعدادی از پرسنل که باید باری از مشکلات شما بردارند، یا به نوعی تبدیل به مشکل می شوند و یا مجموعه تان را ترک می کنند که در هر صورت خسارت بزرگی به شما وارد خواهد شد!آیا به خاطر عدم درک شما باید دارشان زد؟ یا بهتر است شرایط خودتون رو کمی بیشتر بررسی کنید؟

شرط می بندم که شما هم میدونستید پوست فردی که قانقاریا گرفته بوی سیب گندیده می ده! بیماری حصبه بوی نان داغ و تب زرد بوی گوشت تازه می ده!!! پس اگه یکی بوی نان داغ میداد بهش نگید یه تیکه ازون نونات بده بخورم، بهش بگید خودش رو به یه پزشک نشون بده.

در سال 2001 ارتش آمریکا برای متفرق کردن شورشی ها از بمب بدبویی استفاده کرد که بوی .... بله بوی مدفوع میداد! تازه وقتی اون رو با بوی پیاز گندیده مخلوط میکردن تاثیر بیشتری داشت.

یک نوع اسپری با بوی ادرار گرگ هست که در آمریکا به درختان کاج میزنند تا کسی آنان را ندزدد.

منبع : کتاب علوم ترسناک

بدن اطلاعات تصویری را از طریق دو گیرنده پیشرفته نوری دریافت می کند ( بهتره بگیم دوربین خیلی دیجیتال ). این فرآیند را دیدن می گوییم.اما آیا شما فکر می کنید همه دیدن به خاطر همین دو کره کوچیک داخل چشم های شماست؟ 

چرا وقتی پامون میره روی پوست موز می خوریم زمین و هوا نمی خوریم یا چرا اصلا ما روی زمین راه می ریم و زندگی می کنیم و تو آسمونا نیستیم ؟ 

معلومه که همه ما جواب این سوالو به لطف اون درخت سیبی که نیوتون زیرش خوابید می دونیم :

جاذبه

اما تاحالا فکر کردید جاذبه واقعا چیه و چطور ما رو به سمت خودش میکشونه ؟ 

دانشمندای زیادی درباره جاذبه حرف زدن، مثلا یکی از مهم تریناش همین داداش آلبرت خودمونه( انیشتین) که با نظریه نسبیتش یکم ذهنا رو روشن کرد.

به این عکس نگاه کنید تا من ادامه افاضاتمو بگم :

آسیابان دهکده شیوانا خسته و درمانده نزد شیوانا آمد و از او در مورد مشکلی که برایش پیش آمده کمک خواست. شیوانا از او توضیح خواست و آسیابان گفت: " آسیاب بزرگ دهکده متعلق به من است. برای آرد کردن غلات و دانه های غذایی مردم دهکده و روستاهای اطراف من نیاز به حداقل ده کارگر دارم. البته کارگرانی که نیازمند کار هستند در این منطقه کم نیستند. اما من هر کارگری که استخدام می کنم بعد از یکماه متوجه می شوم که آنها یکی یکی مرا ترک می کنند و به سراغ کار کم درآمدتری می روند. به زبان ساده تر این کارگران حاضرند در جایی دیگر کارسخت تری انجام دهند و حقوق کمتری بگیرند اما در آسیاب من کار نکنند!؟ حال دست تنها مانده ام و نمی دانم چه کنم! مرا راهنمایی کنید."

زمان زیادی از انتشار خبر خریداری نوکیا توسط مایکروسافت نگذشته است. شاید بسیاری از ما دوران طلایی نوکیا و اقتدار بی چون و چرای این کمپانی بر بازار گوشی های همراه را به یاد می آوریم. و حتماً سقوط باورنکردنی آن در چند سال اخیر را هم به خوبی به خاطر داریم.


مدیر عامل سابق نوکیا، جورمال اولیلا یک بار در سخنان خود اذعان کرد که نوکیا اشتباهات متعددی را در واپسین سال های فعالیت خود مرتکب شده بود. مهمترین اشتباه هم به گفته وی عدم توانایی نوکیا در شناخت ماهیت تغییرپذیر نیازهای مصرف کنندگان بود که موجب شد این شرکت نتواند با تولیدکنندگان آسیایی رقابت کند که این خود منجر به سقوط نوکیا شد. سقوط نوکیا اخیراً به بخشی از تحقیقات مدیریتی تبدیل شده است، اما با نگاهی به روند افت شرکت نوکیا درس های ابتدایی و ساده ای را می آموزیم که هیچ فرد حرفه ای نباید آن ها را از دست بدهد. 

حتما برای شما هم پیش اومده که در حینی کار کردن با اکسل و انجام برخی فرآیند های طولانی و خسته کننده با خودتون بگید"راه ساده تری هم هست؟" معلومه که هست! فقط کافیه با اکسل بیشتر آشنا باشید. امروز ما با کمک مطلبی که توسط سایت زومیت آماده شده، چند روش رو به شما آموزش میدیم 

صفحه1 از2

آخرین پروژه های انجام شده

با ما در تماس باشید

هدف ما همراهی شماست تا به رویاهایتان لباس حقیقت بپوشانید

  • آدرس: Mashhad-Iran
  • شماره تماس : 09156262067
  • ایمیل : Info@MendMind.ir
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…